prof. Piotr J. Durka
Fizyk i neuroinformatyk, w roku 2008 przeprowadził pierwszy w Polsce publiczny pokaz działania interfejsu mózg-komputer (BCI). 4 lata później zaprojektowany przez niego system okazał się najszybszy na targach CeBIT 2012. W roku 2009 stworzył w Uniwersytecie Warszawskim pierwsze w świecie studia licencjackie w dziedzinie Neuroinformatyki. W roku 2012 założył firmę BrainTech, aby wprowadzić na rynek pierwszy w świecie profesjonalny system EEG oparty całkowicie o oprogramowanie na otwartej licencji GPL. W 2013 zaprojektował i zrealizował w PKiN multimedialną wystawę MÓZG. W roku 2014 BrainTech rozpoczął tworzenie otwartego oprogramowania dla niepełnosprawnych o tragicznie ograniczonych możliwościach komunikacji — czyli właśnie projekt PISAK. Pracuje na Wydziale Fizyki UW, jeździ motocyklem. Więcej informacji na http://durka.info.
dr hab. Jarosław Żygierewicz
http://brain.fuw.edu.pl/Members/jarek/jaroslaw-zygierewicz
Aleksander Kijek
Odpowiedzialny za rozwój projektu PISAK i koordynację prac zespołu. Studiował Neuropsychologię na Wydziale Psychologii oraz Neuroinformatykę na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
W wolnych chwilach najchętniej czyta lub spędza czas na świeżym powietrzu; nie rezygnuje też z poszerzania swoich umiejętności w zakresie informatyki i rozwoju oprogramowania.
Od 10 lat angażuje się w projekty dla dzieci, zajmując się edukacją pozaszkolną i opieką podczas kolonii, na które szkoli także kadrę pedagogiczną.
Jerzy Grynczewski
Odpowiedzialny za kontakty z osobami niepełnosprawnymi i analizę ich potrzeb. Zarządza powiązanymi z projektem praktykami odbywającymi się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Neuroinformatyki na Wydziale Fizyki UW.
Bartosz Jura
Odpowiedzialny za Fast Prototyping w ramach praktyk studenckich. Implementuje i testuje rozwiązania w PISAKu, pomagając przyszłym użytkownikom pokonać trudności w pisaniu i przygotowując ich do korzystania z programu. Student Neuroinformatyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W wolnych chwilach najchętniej uprawia sport i słucha muzyki.
Aleksiej Khrabrov
Programista systemu PISAK i administrator sieci.
Andrzej Jeziorski
Odpowiedzialny za kontakty z osobami niepełnosprawnymi i analizę opinii. Ukończył Neuroinformatykę Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się technologiami wspomagającymi komunikację oraz możliwościami jakie daje użytkownikom implementowanie nowatorskich rozwiązań. W wolnych chwilach uprawia sporty, najchętniej narciarstwo i podnoszenie ciężarów.
Patrycja Skibska
Scrum Master w PISAKu.
Maciej Pawlisz
Programista systemu PISAK.
Titanis
Titanis zajmuje się rozwojem nowoczesnych technologii komputerowych, współpracując przy tym z interdyscyplinarnymi zespołami naukowymi. Wykorzystuje technologię i rzetelną wiedzę do tworzenia potrzebnych i użytecznych produktów.
W współtworzeniu PISAKa uczestniczyli też:
Agnieszka Siedlczyńska
Odpowiedzialna za projekt interfejsu i grafiki aplikacji. Dba o spójny wygląd i działanie wszystkich skladowych projektu. Magister Architektury Poliechniki Poznańskiej. Zainteresowana projektowaniem rozwiązań architektonicznych i interaktywnych, skoncentrowanych wokół użytkownika, w oparciu o zasady service design thinking.
Piotr Iwaniuk
Programista systemu PISAK w początkowej fazie jego rozwoju.
Jadwiga Pełka
Odpowiedzialna za tworzenie i pilotowanie testów konsumencko-psychologicznych oraz analizę wyników. Studentka Neuroinformatyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, aktywna uczestniczka praktyk studenckich. W wolnych chwilach interesuje się różnorakimi technikami komunikacji, poszukuje ciągle nowych rozwiązań. Równie chętnie spędza czas na świeżym powietrzu, wybierając najczęściej wspinaczkę w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej lub wyprawy w Tatry.